Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej

Zasady segregacji odpadów na Cmentarzu komunalnym w Iłowej

Utworzono dnia 26.05.2022

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej uprzejmie informuje, że wprowadził zgodnie z obowiązującymi przepisami na cmentarzu komunalnym w Iłowej system selektywnej zbiórki odpadów.

W związku z tym  ustawiono pojemniki na segregację odpadów komunalnych z podziałem na cztery podstawowe asortymenty (rodzaje odpadów).

Każdy pojemnik ma specjalną nalepkę, która informuje o zasadach sortowania czyli co powinno się wrzucać do danego pojemnika.

Zlokalizowano dwa miejsca do pełnej segregacji odpadów  tj. przy  wejściu na cmentarz od strony ul. Bp. Wilhelma Pluty ( stara część cmentarza) oraz na nowej części cmentarza przy zasieku na śmieci. W pozostałych miejscach czyli przy wejściu na nową część cmentarza, przy kaplicy cmentarnej oraz na sektorze IV ( nowa część) znajdują się pojemniki tylko na śmieci zmieszane. Wszystkie pojemniki są specjalnie oznaczone nalepkami  z instrukcjami zasad segregowania.

Zachęcamy wszystkich użytkowników cmentarza oraz osoby odwiedzjące groby  swoich bliskich pochowanych na naszym cmentarzu do zapoznania się  z zasadami gromadzenia odpadów.

Zasady segregacji śmieci podzielono na :

1. SZKŁO (szkło bez papieru: czyste szkło, słoiki, wazony, znicze bez parafiny oraz metalowych i plastikowych dodatków),

2. METALE, TWORZYWA SZTUCZNE (plastikowe doniczki i podkładki, podstawki i pokrywki od zniczy, wiaderka , reklamówki, butelki)

3. ODPADY ZMIESZANE (znicze plastikowe i szklane pokryte parafina, wkłady do zniczy, wieńce z żywych i sztucznych kwiatów, wiązanki z żywych i sztucznych kwiatów, pozostałe odpady, których nie można odzyskać w procesie recyklingu),

4. ODPADY BIODEGRADOWALNE (żywe kwiaty, ale bez doniczek, liście , gałęzie, wiązanki i wieńce z żywych kwiatów bez innych elementów takich jak plastikowe wstążki i metalowe druciki).

Kierownik Zakładu

Józef Brzezicki

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29